last magazine imagelast magazine image
Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
 
Главная Список экспертов Тест приватних виконавців на «всезнайство» чи тест Мінюсту на об’єктивний допуск до професії

Тест приватних виконавців на «всезнайство» чи тест Мінюсту на об’єктивний допуск до професії

27 лютого 2017року на сайті Міністерства юстиції України був оприлюднений  перелік тестових питань теоретичної частини, зразки ситуаційного та практичного завдань кваліфікаційного іспиту для осіб, які бажають стати приватними виконавцями.

Абсолютно не претендуючи на істину в останній інстанції, хотів би поділитися своїми думками з цього приводу в якості можливого кандидата на складання іспиту.

Почну з практичного завдання.

Відповідно до частині 3 статті 21 Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів», кваліфікаційний іспит проводиться шляхом автоматизованого анонімного тестування особи, яка виявила намір здійснювати діяльність приватного виконавця. Принагідно зазначу, що про поділ тестування на теоретичну частину, ситуаційне та практичне завдання, в законі не йдеться.

На виконання зазначених вимог закону, Наказом Міністерства юстиції України  від 25.10.2016  № 3053/5 було затверджено Порядок допуску до професії приватного виконавця (Порядок).

В пункті 13 Розділу V цього Порядку, зазначено, що автоматизоване анонімне тестування складається з теоретичної частини, ситуаційних завдань та практичного завдання.

Відповідно до пункту четвертого Розділу V Порядку, кваліфікаційний іспит проводиться в окремому приміщенні, в якому розміщується електронна система для проведення автоматизованого анонімного тестування осіб, які виявили намір здійснювати діяльність приватного виконавця (далі – Система тестування).

Згідно абзацу четвертого пункту 14 цього ж Розділу, при проведенні теоретичної частини автоматизованого анонімного тестування, правильні відповіді оцінюються Системою.

Відповідно абзацу другого пункту 15 цього ж Розділу, ситуаційні завдання також оцінюються Системою.

Стосовно ж практичного завдання, то відповідно до абзацу 2 пункту 17 Розділу V Порядку, оцінювання виконаного особою практичного завдання здійснюється… Кваліфікаційною комісією.

З наведеного вбачається, що практичне завдання, передбачене Порядком, за своєю суттю не є автоматизованим, та взагалі не є тестуванням, оскільки воно оцінюється не Системою тестування а Кваліфкомісією, що на мій погляд, суперечить частині 3 статті 21 Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів».

Таким чином, з огляду на існування практичного завдання, кваліфікаційний іспит вже не можна назвати автоматизованим тестуванням, оскільки рівень частини знань будуть оцінювати люди, а не комп’ютер.

Повернемося до оприлюднених тестових завдань. Теоретична частина складається з:

1)  Загальних питань, що включає 196 тестових завдань;

2)  Питань по антикорупційному законодавству -194 завдання;

3)  Питання по виконавчому провадженню- 1556 тестових завдань.

Менш за все нарікань викликають тестові завдання по виконавчому провадженню, вони є цілком адекватними та досить цікавими.

Разом з тим, декілька тестових завдань видаються на перший погляд такими, що можуть мати декілька правильних відповідей, або ж торкаються законодавчих колізій, що звісно недопустимо, але стверджувати це з впевненістю, не бачивши запропонованих варіантів відповідей, наразі неможливо.

Цілком природньо, що зміст тестових завдань має відповідати меті іспиту, яку переслідує оцінювач, та має бути прив’язаний до знань та навичок, які необхідно оцінити.

Завдання, що перевіряють знання кандидатів у галузях права, які навіть опосередковано не пов’язані з діяльністю приватного виконавця, або не мають до їх діяльності жодного відношення, навряд чи стануть їм в нагоді.

Проте саме з таких тестових завдань, в переважній більшості, нажаль, складаються «Загальні питання» та «Питання по антикорупційному законодавству».

Так тестове завдання №69, яке чомусь знаходиться в розділі «Питання по виконавчому провадженню», містить таке запитання: «В якому розмірі виплачується державна соціальна допомога дітям- інвалідам, які перебувають у будинках-інтернатах, інших стаціонарних установах (закладах) на повному державному утриманні?».

Тестове завдання №162 «Загальних питань» пропонує майбутньому приватному виконавцю кваліфікувати діяння особи, яка заздалегідь не обіцявши, зберігає кухонний ніж, використаний іншою особою для вчинення розбою.

В тестовому завданні №4 потрібно відповісти на питання, хто (яка посадова особа) має право на вручення члену Національного агентства з питань запобігання корупції повідомлення про підозру у вчиненні нею кримінального правопорушення.

Чи потрібно знати відповідь на ці питання приватному виконавцю? Чи повинні ці знання бути «фільтром» у допуску до професії? Питання риторичні.

Як виправити ситуацію, що склалася? На моє глибоке переконання, для «чистоти експерименту», унеможливлення впливу «людського фактору»  Міністерству юстиції перш за все потрібно відмовитись від практичного завдання при проведенні кваліфікаційного іспиту приватного виконавця, ухваливши відповідні зміни до Порядку. Звичайно, це важкий крок, але його потрібно зробити, аби розвінчати чутки та плітки, які вже почали циркулювати навколо доступу до цієї нової професії.

Крім того, до проведення Кваліфікаційного іспиту, було б доцільним провести «ревізію» теоретичної частини тестових завдань, вилучивши з неї тестові завдання, що не мають жодного відношення до виконавчого провадження, а також перевірити на коректність профільні питання, та у разі сумнівів, їх дискваліфікувати.

Если Вы где-либо заметили ошибку, выделите ее и нажмитеCtrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции
Комментариев (8) Оставьте Ваш комментарий
Поля, отмеченные * - обязательные для заполнения.
Осталось 500 символов
Введите число, изображенное
на картинке: *
 
Сергій 26.09.18 | 15:14
Roman 03.03.17 | 18:47 В прикладі ситуаційного завдання також помилка, згідно умови задачі в заставі перебуває НЕРУХОМЕ майно, а всі запитання побудовані таким чином нібито в заставі РУХОМЕ майно.
До того ж, не зрозуміло описка допущена в задачі чи питаннях! Також особою при складанні відповіді, це може бути розцінено як суть завдання, що нібито треба звернути увагу саме на те, що рухоме майно не є під заставою і на нього може бути звернено стягнення. А таке можливо наіспиті коли втебе мало час
Дмитро 29.06.18 | 11:29
Тести для приватних виконавців з відповідями http://ispyt-notariat.hostenko.com/
Нотаріус 16.11.17 | 20:56
Це ще ви не знайомі з умовами здачі екзамен нотаріусами. У них взагалі немає інформації про завдання, а на сайті МЮУ щодо кваліфікаційного іспити зазначено, що питання будуть з цивільного, цивільно-процесуального, господарського, сімейного, земельного, житлового та податкового законодавства,запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шояхом.І це не враховуючи законодавства з нотаріату, державної реєстрації і т.д.
Виталий 11.03.17 | 21:51
Киевляне, почему никто не обжалует наказ "Про затвердження Порядку допуску до професії приватного виконавця" в части письменного задания. Боитесь ссорится с Министерством?
111 07.03.17 | 09:55
Чому Набув, САП, Генпрокуратура публікує тести з варіантами відповідей, а на нещасних приватних виконавців дають такі тести (більшість з яких є некоректними і не мають відношення до професії) і без варіантів. І ти не розумієш як відповісти на те чи інше питання, щоб ця відповідь відповідала іскувєрканим Мозгам тих хто їх складав. А ситуації і практичні завдання- брєд хворобливої уяви наших корумпованих посадовців. Гроші і ще раз гроші! Вот що допоможе кожному з нас пройти іспит.
Что дает регистрация в Национальном юридическом каталоге?

Что дает регистрация в Национальном юридическом каталоге Украины?

  1. Возможность максимально ярко представить уникальность своей компании или себя;
  2. Собственную веб-страницу без дополнительных затрат на хостинг;
  3. Шанс заявить о себе или расширить свое присутствие в Интернет-пространстве;
  4. Возможность лаконично, четко и без лишних слов спозиционировать свои услуги;
  5. Инновационный инструмент коммуникации с Вашими потенциальными клиентами.
КАЛЕНДАРЬ ЮРИСТА
Опрос