last magazine imagelast magazine image
Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
 
Главная Список экспертов По мотивам съезда судей Украины...

По мотивам съезда судей Украины...

На з'їзді суддів уважно слухав доповідь голови ВККСУ, який намагався подати себе як менеджера державного рівня, говорячи про чесність і прозорість   конкурсу до Верховного Суду.

Гадаю, що всі пам'ятають серію моїх публікацій, де розкрив усю "чесність" цього дійства.

Я переконаний, що голова ВККСУ повинен бути ще й професіоналом дуже високого рівня, фундаментом чого є чесність.

Аналізуючи його відповіді на запитання суддів, не відчував такої чесності.

Це змусило мене ще раз проаналізувати нормативно-правовий акт ВККСУ, котрим комісія керувалась під час проведення конкурсу до Верховного Суду.

Таким актом є Положення про порядок та методологію кваліфікаційного оцінювання, показники відповідності критеріям кваліфікаційного оцінювання та засоби їх встановлення (далі - Положення).

Уважно прочитайте умови, які ВККСУ встановила для осіб, віднесених до двох категорій, щоб визнати їх такими, котрі успішно пройшли кваліфікаційне оцінювання (в редакції на час проведення конкурсу).

Главою  6 Положення передбачено: … "4. Рішення про підтвердження здатності здійснювати правосуддя суддею (кандидатом на посаду судді) у відповідному суді ухвалюється у випадку отримання ним мінімально допустимих і більших балів за результатами іспиту та оцінювання критеріїв особистої і соціальної компетентності, а також бала, більшого за 0, за результатами оцінювання критерію професійної етики чи критерію доброчесності.

Рішення про підтвердження відповідності судді займаній посаді ухвалюється у випадку отримання суддею мінімально допустимих і більших балів за результатами іспиту та оцінювання критеріїв особистої і соціальної компетентності, а також більше 125 балів за результатами оцінювання критерію професійної етики чи критерію доброчесності".

 

Увага!

1. Двома категоріями, про які я зазначив є: судді (кандидати на посаду судді), котрі мають намір обійняти нову посаду судді; судді, які підтверджують відповідність займаній посаді.

За логікою ВККСУ судді, який претендує на посаду в іншому суді, достатньо за результатами оцінювання за критерієм професійної етики чи критерієм доброчесності отримати будь-який бал більше 0, щоб його визнали таким, який підтвердив здатність здійснювати правосуддя (1 балу достатньо).

За логікою ВККСУ судді, щоб підтвердити відповідність займаній посаді, треба за результатами оцінювання   професійної етики чи   доброчесності отримати бал, який є більший 125.

Вам не здається це нелогічним?

Вам не здається це дивним?

Суддю з показником доброчесності у 125 балів звільнять з посади під час кваліфікаційного оцінювання (відповідність займаній посаді), а під час конкурсу на іншу посаду з таким показником він мав би всі шанси перемогти, обійнявши вищу посаду.

На моє переконання, особи, які писали Положення, розуміли, що вперше воно буде застосовуватися під час конкурсу до Верховного Суду і прагнули, щоб     кваліфікаційне оцінювання до нового суду (Верховний Суд) успішно пройшли кандидати з дуже низькими показниками доброчесності.

Це ж доводить, що арбітр у конкурсі був прихильним до когось з конкурсантів, бо суспільство прагнуло, щоб суддями Верховного Суду стали особи з бездоганною репутацією.

2. Не хочу повторювати, що Положення не передбачало встановлення третього мінімально допустимого балу за іспит.

Відповідно до змісту згаданої норми Положення рішення про підтвердження здатності здійснювати правосуддя приймається за умови набрання мінімально допустимих балів і більше під час іспиту.

Таким чином, мова йде про одночасне (сукупність) отримання усіх мінімально допустимих балів за іспит.

ВККСУ визнала такими, що підтвердили здатність здійснювати правосуддя у Верховному Суді, трьох суддів, які не набрали другий мінімально допустимий бал за іспит. Вони в подальшому стали переможцями конкурсу.

3. Зверніть увагу, що ВККСУ визнала усіх осіб такими, що підтвердили здатність здійснювати правосуддя у Верховному Суді, не встановивши мінімально допустимий бал оцінювання за критерієм особистої і соціальної компетенції.

Це ж є обов'язковою умовою прийняття згаданого рішення.

Якщо не встановлено мінімум, то невідомо, хто його досягнув.

Невідомо, хто кваліфікувався і міг стати переможцем конкурсу.

Проаналізуйте зміст публікації і дайте відповідь на запитання: чи був чесним арбітр у конкурсі до Верховного Суду?

Якщо ні, то знайте, що Вас позбавили права на справедливий суд у найвищій судовій інстанції.

Подякуйте за це керівництву держави, бо центральними органами судової влади, які відповідальні за призначення суддів, керують представники Президента і Уряду держави.

 

Редакція може не поділяти висловлену автором думку і залишає за собою право на публікацію матеріалів, що виражають іншу позицію.

Если Вы где-либо заметили ошибку, выделите ее и нажмитеCtrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции
Комментариев (0) Оставьте Ваш комментарий
Поля, отмеченные * - обязательные для заполнения.
Осталось 500 символов
Введите число, изображенное
на картинке: *
 
Что дает регистрация в Национальном юридическом каталоге?

Что дает регистрация в Национальном юридическом каталоге Украины?

  1. Возможность максимально ярко представить уникальность своей компании или себя;
  2. Собственную веб-страницу без дополнительных затрат на хостинг;
  3. Шанс заявить о себе или расширить свое присутствие в Интернет-пространстве;
  4. Возможность лаконично, четко и без лишних слов спозиционировать свои услуги;
  5. Инновационный инструмент коммуникации с Вашими потенциальными клиентами.
КАЛЕНДАРЬ ЮРИСТА
Опрос