last magazine imagelast magazine image
Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
 
Главная Список экспертов Національне бюро фінансової безпеки: філософія нового органу

Національне бюро фінансової безпеки: філософія нового органу

Українська податкова, українська митниця залишаються одними з найбільш корумпованих органів у державі, які потрібно було вже давно реформувати, але вони досі в тому стані, як і на початку нашої незалежності.

Несанкціоновані перевірки та “відкати” - ці слова асоціюються в бізнесменів з податковою міліцією, яку мали ліквідувати ще рік тому. Ефективність її роботи для країни суцільний мінус. При здійсненні перевірок вони відмовляються реєструватись в книзі перевірок, оскільки приходять   як цивільні особи, вимагаючи «данину». На зміну фінансової міліції мала прийти служба фінансових розслідувань. Уряд затвердив  законопроект, проте далі справа не пішла. Лише в лютому Президент України заявив, що Комітет митної та податкової політики підготував  новий законопроект, за яким функції старої міліції виконуватиме Національне бюро фінансової безпеки. Таким чином повинні бути відрізані всі інші силові структури, які вже десятиліттями «доять» український бізнес.

Керівника бюро обиратиме конкурсна комісія, а частина справ, пов’язаних з розкраданням державних коштів, перейде від НАБУ до Бюро фінансової безпеки.

Податкова міліція заточена на те, щоб у кожному підприємцеві бачити злісного неплатника. Хоча різниця  між податковим плануванням і   ухиленням від сплати податків є суттєвою.

Тому справою честі є створення    органу з новими поглядами, інструментами роботи, підходами. Ліквідація всіх органів, які забезпечують адміністрування, збирання  платежів в бюджет, неможлива. В жодній країні неможлива ситуація відсутності контролюючого та правоохоронного органу по боротьбі з економічними злочинами. Кожна країна бореться  за те, щоб зареєстровані платники  сплачували податки на тій території, де отримують прибутки, щоб ці прибутки не виводились в інші країни і не оподатковувались за іншими ставками. Якщо думати про скасування всіх органів, то треба думати, що буде буквально через рік із зобов’язаннями держави забезпечити роботу державних органів і соціальної складової.

Бюро фінансової безпеки стане єдиним органом, який забезпечуватиме боротьбу з економічними злочинами. Треба реалізовувати саме таку модель, яка б почала працювати на зовсім інших концептуальних засадах. Бюро покликане замінити 3 органи, які вже працюють в цій сфері: податкову міліцію, підрозділ Національної поліції по боротьбі з фінансовими злочинами і підрозділ “К” СБУ. Всім цим трьом відомствам заборонено приходити до бізнесу. Ця заборона виписана чітко через внесення значних змін в Кримінальний процесуальний і Кримінальний кодекси.

Слідство в цьому бюро обов’язково буде. В чому відмінність? Кожен орган знаходиться під відповідним міністерством і всі підрозділи відповідно під Національною поліцією і СБУ. Кожен підрозділ допомагає своєму органу здійснювати свою основну діяльність. У нас немає спеціалізованого органу по боротьбі з економічними злочинами. Це не по боротьбі з платниками податків, які не платять їх. Філософія роботи нового органу полягає в тому, щоби він працював по припиненню організованої злочинності як на вході до державних фінансів, так і на виході з бюджету.

В їх компетенції розслідування всіх економічних статей по Кримінальному кодексу - весь перелік статей, які тим чи іншим чином пов’язані з несплатою податків, або витрачанням бюджетних коштів, фіктивне підприємництво. Відділяючи новий орган від всієї структури, яка працює з платником, біля платника залишається лише Державна фіскальна служба, яка буде виконувати виключно сервісні функції.

Редакція може не поділяти висловлену автором думку і залишає за собою право на публікацію матеріалів, що виражають іншу позицію.

Если Вы где-либо заметили ошибку, выделите ее и нажмитеCtrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции
Комментариев (2) Оставьте Ваш комментарий
Поля, отмеченные * - обязательные для заполнения.
Осталось 500 символов
Введите число, изображенное
на картинке: *
 
ввв 05.04.18 | 15:14
юноша видно не в той стране родился ) создание нового государственного органа якобы построенного на новых принципах является фикцией ибо для украинского предпринимателя все что связано с властью является априори вредным, ориентированным на удовлетворение растущих потребностей власть имущих, а охоту на нужный бизнес и давление на неугодных еще никто не отменял )))
gp 05.04.18 | 12:37
а есть такие, кто разделяет оптимизм автора?
будет то же, что с "новой полицией" - одну половину составляют вновь набранные олени, а вторую половину - переведенные "старые кедры".
первые протокол по ДТП целый день составляют, вторые не могут понять, что значит "жить без коррупции".
Что дает регистрация в Национальном юридическом каталоге?

Что дает регистрация в Национальном юридическом каталоге Украины?

  1. Возможность максимально ярко представить уникальность своей компании или себя;
  2. Собственную веб-страницу без дополнительных затрат на хостинг;
  3. Шанс заявить о себе или расширить свое присутствие в Интернет-пространстве;
  4. Возможность лаконично, четко и без лишних слов спозиционировать свои услуги;
  5. Инновационный инструмент коммуникации с Вашими потенциальными клиентами.
КАЛЕНДАРЬ ЮРИСТА
Опрос