last magazine imagelast magazine image
Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
 
Главная Список экспертов Закон про посилення прикордонного контролю хочі не набрав чинності, але вже застарів

Закон про посилення прикордонного контролю хочі не набрав чинності, але вже застарів

25 квітня 2018 року Президент України підписав Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та деяких інших законів України щодо забезпечення прикордонної безпеки держави», який очікував на ухвалення й підписання майже два роки (законопроект № 5442 від 23.11.2016).

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування, але досі цього не сталося. Незважаючи на це, розглянемо ефективність цього законопроекту та з'ясуємо, наскільки ефективно він зможе протидіяти нелегальній міграції.

Мета підписаного Закону – більш ефективна протидія адміністративним правопорушенням на державному кордоні України та нелегальній міграції.

Зокрема, Законом суттєво збільшено розміри штрафів за адміністративні правопорушення. За злісну непокору законним вимогам прикордонника передбачається штраф у розмірі від 850 до 1700 грн, у разі повторного аналогічного порушення штраф збільшується – від 1700 до 5100 грн (ст. 185-10 КУпАП), за порушення правил реєстрації та перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства передбачили штраф від 1700 до 5100 грн (ст. 203 КУпАП), для іноземця, який попри заборону умисно в'їхав до України, санкції становитимуть від 1700 до 5100 грн. За перетин кордону поза пунктом пропуску чи за підробленими документами штрафи збільшуються – від 3400 до 8500 грн. Штраф за повторне подібне порушення – від 8500 до 13600 грн.

Крім того, КУпАП доповнено новими статтями 203-1, 204-4, якими збільшать штрафи за порушення порядку в'їзду до окупованих територій – від 3400 до 5100 грн, при повторному порушенні – до 8500 грн. Незаконний в'їзд або виїзд іноземця до тимчасово окупованої території тягне за собою заборону на в'їзд до України на три роки. У разі порушення заборони в'їзду на три роки заборона вже становитиме 10 років.

Доповнено зміст статей про місце розгляду адміністративних справ (ст. 276 КУпАП), тепер деякі справи розглядатимуться за місцем їх виявлення, а не скоєння правопорушення, як було раніше.

Відповідно до змін, внесених до ст. 307 КУпАП, у разі несплати адміністративного штрафу на місці його вчинення документ про сплату або його копія надсилається не пізніше трьох робочих днів після закінчення строку сплати особі, яка винесла постанову про адміністративне правопорушення.

Безумовно, такі зміни необхідні й актуальні вже не перший рік. Посилення відповідальності за адміністративні правопорушення – найбільш ефективна профілактика боротьби з ними, а також профілактика їх повторності та більш тяжких (кримінальних) правопорушень.

Підставою для внесення змін стали неактуальні у нинішній економічній ситуації розміри штрафів у еквіваленті від 4 до 60 євро. Однак, чи зупинять іноземців і нелегалів суми штрафів у еквіваленті від 27 до 430 євро? Мені здається, що ні. Особливо враховуючи, що рівень доходів іноземців іноді значно перевищує максимальний розмір штрафу. Таким чином, можна зробити висновок, що штраф за первинні порушення має бути більшим і принаймні стартувати від 100 євро. Підсумовуючи, зазначу, що, хоча Закон ще не набрав чинності, та його санкції вже застаріли.

  

Если Вы где-либо заметили ошибку, выделите ее и нажмитеCtrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции
Комментариев (1) Оставьте Ваш комментарий
Поля, отмеченные * - обязательные для заполнения.
Осталось 500 символов
Введите число, изображенное
на картинке: *
 
Н1 04.06.18 | 10:18
хочі тамагочі
Что дает регистрация в Национальном юридическом каталоге?

Что дает регистрация в Национальном юридическом каталоге Украины?

  1. Возможность максимально ярко представить уникальность своей компании или себя;
  2. Собственную веб-страницу без дополнительных затрат на хостинг;
  3. Шанс заявить о себе или расширить свое присутствие в Интернет-пространстве;
  4. Возможность лаконично, четко и без лишних слов спозиционировать свои услуги;
  5. Инновационный инструмент коммуникации с Вашими потенциальными клиентами.
КАЛЕНДАРЬ ЮРИСТА
Опрос