last magazine imagelast magazine image
Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
 
Главная События Податок на дивіденди, проценти та роялті у Великобританію буде підвищено

Податок на дивіденди, проценти та роялті у Великобританію буде підвищено

16:00 09.11.17
Юрист GOLAW прокоментувала майбутні зміни до Угоди про уникнення подвійного оподаткування
События

9 жовтня 2017 року Міністром фінансів України Олександром Данилюком та Державним міністром Великої Британії у справах Європи та Америки Аланом Дунканом було підписано Протокол про внесення змін до Угоди про уникнення подвійного оподаткування між Урядами України та Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії (далі - Протокол).

Наразі офіційний текст проекту Протоколу не розміщено у публічному доступі. В той же час, згідно з інформацією, розміщеною на офіційній веб-сторінці Міністерства фінансів України, основними змінами до Угоди про уникнення подвійного оподаткування між Урядами України та Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії (далі - Угода) будуть:

- зміна умов застосування 5% ставки оподаткування до дивідендів. Зокрема, така ставка застосовуватиметься якщо фактичним власником дивідендів є компанія (інша ніж партнерство), яка володіє безпосередньо щонайменше 20% капіталу компанії, що сплачує дивіденди;

- підвищення ставки оподаткування дивідендів в усіх інших випадках з 10% до 15%;

- збільшення розміру ставки оподаткування роялті з 0% до 5%;

- збільшення розміру ставки оподаткування процентів з 0 % до 5%;

- значне розширення можливостей Договірних Сторін щодо обміну податковою інформацією.

По суті це означає, що якщо власником торгової марки є компанія у Великобританії, то українська компанія при виплаті роялті буде зобов'язана утримувати податок на репатріацію за ставкою 5% (раніше в Україні податки взагалі не утримувалися).

Аналогічна ситуація щодо кредитних договорів. Після набуття чинності положеннями Протоколу при виплаті процентів доведеться утримувати в Україні податок за ставкою 5% (раніше в Україні податки взагалі не утримувалися).

З дивідендами ситуація змінилася не катострофічно. Якщо раніше українська компанія мала утримувати податок при виплаті дивідендів за ставкою 10% (в окремих випадках 5%), то наразі буде застосовуватися загальна ставка в 15%. Лише якщо засновник володіє більш ніж 20% капіталу української компанії український податок можна буде зменшити до 5%.

Фактично Великобританія продовжує втрачати свою привабливість для міжнародного структурування: вихід із ЄС та неможливість використання пільгових ставок оподаткування, передбачених європейським законодавством для британських компаній; внесення британських партнерств до списку нерезидентів для цілей ТЦО, і врешті решт підвищення ставок оподаткування за міжнародною конвенцією з Україною навряд чи будуть сприяти співпраці з країною для українського бізнесу.

Наразі Протокол не є чинним, оскільки Україна та Велика Британія мають здійснити внутрішньо державні процедури, необхідні для ратифікації.

Підписання такого протоколу свідчить про дотримання обраного Україною курсу на імплементацію плану БЕПС та, зокрема, приведення існуючих конвенцій про уникнення подвійного оподаткування із вимогами ОЕСР.

Після набрання чинності змін до Угоди, вони матимуть безпосередній вплив як на існуючі, так і на майбутні міжнародні холдингові та фінансові структури, в яких використовується Сполучене Королівство.

Зазначений матеріал не є консультацією і при його підготовці використовувалася виключно інформація, розміщена на офіційній веб-сторінці Міністерства фінансів України.

Ірина Кальницька,

адвокат, Керівник практики податкового права GOLAW

Если Вы где-либо заметили ошибку, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции
Комментариев (0) Оставьте Ваш комментарий
Поля, отмеченные * - обязательные для заполнения.
Осталось 500 символов
Введите число, изображенное
на картинке: *
 
Что дает регистрация в Национальном юридическом каталоге?

Что дает регистрация в Национальном юридическом каталоге Украины?

  1. Возможность максимально ярко представить уникальность своей компании или себя;
  2. Собственную веб-страницу без дополнительных затрат на хостинг;
  3. Шанс заявить о себе или расширить свое присутствие в Интернет-пространстве;
  4. Возможность лаконично, четко и без лишних слов спозиционировать свои услуги;
  5. Инновационный инструмент коммуникации с Вашими потенциальными клиентами.
КАЛЕНДАРЬ ЮРИСТА
Опрос