last magazine imagelast magazine image
Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
 
Главная События Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 11-16 грудня

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 11-16 грудня

09:00 19.12.17
Матеріал підготовлений спільно з управлінням інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату Вищої ради правосуддя
События

1. Президент підписав укази про укрупнення судів

12 грудня Президент підписав укази № 412/2017 та № 413/2017, відповідно до яких утворюються Черкаський окружний суд та Окружний суд міста Чернівців. Нагадаємо, 7 листопада ВРП підтримала ліквідацію Першотравневого, Садгірського і Шевченківського районних судів міста Чернівців та утворення Чернівецького окружного суду. Також була підтримана ліквідація Черкаського і Чигиринського районних судів Черкаської області, Придніпровського і Соснівського районних судів міста Черкас та утворення Черкаського окружного суду.

2. Суддю Надію Ходачкевич може бути звільнено з посади за порушення при розгляді справи «Житомирських ласощів»

Третя дисциплінарна палата вирішила притягнути суддю Тернопільського окружного адміністративного суду Ходачкевич Надію Іванівну до дисциплінарної відповідальності та застосувати до неї стягнення у виді подання про звільнення з посади судді. Дисциплінарну справу відкрито з огляду на те, що суддя під час розгляду справи та постановлення рішення про визнання протиправними та скасування всіх реєстраційних дій та реєстраційних записів щодо ЗАТ «Житомирські ласощі» за період з 3 грудня 2010 року по 15 березня 2011 року, а також реєстраційних записів щодо Товариства з додатковою відповідальністю «ЖЛ», допустила низку істотних порушень норм процесуального права, які можуть бути підставою для дисциплінарної відповідальності судді: позовна заява підписана представником позивача, однак довіреності, яка посвідчувала б повноваження цієї особи, до позовної заяви не було додано, відсутня така довіреність і в матеріалах справи, сформованої під час її розгляду в суді; у справі відсутні документи реєстратора, що посвідчували б його повноваження діяти від імені відповідача; судове рішення вирішило питання про права і обов'язки учасників як ЗАТ «Житомирські ласощі», так і ТДВ «ЖЛ», але при цьому вказані особи не були залучені до судового розгляду.

3. ВРП долучається до впровадження методології з виміру прогресу здійснення реформ у сфері юстиції

13 грудня відбулася зустріч Голови ВРП Бенедисюка Ігоря Михайловича з представниками Проекту Ради Європи «Консолідація реформи правосуддя в Україні» з питань впровадження в Україні методології з виміру прогресу здійснення реформ у сфері юстиції в Україні, розробленої в рамках спільного Проекту Європейського Союзу та Ради Європи «Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні», який реалізовувався у 2015-2016 роках та дію якого продовжено на 2017-2018 роки з метою впровадження зазначеної методології. Завданням методології є збір даних про хід судової реформи, які дають змогу оцінювати зміни, коректувати її хід, інформувати громадськість про виконання завдань. «Сьогодні ми розуміємо, що потрібен національний орган, який координуватиме дії з оцінки реформи, і що саме ВРП відповідно до своєї ролі необхідно бачити загальну картину реформ у судовій сфері та бути комунікаційним рупором реформи», - наголосила координатор Проекту, представник відділу впровадження прав людини на національному рівні Директорату з питань прав людини та верховенства права секретаріату Ради Європи (м. Страсбург, Франція) Марія Орєшкіна.

4. Одеський суддя Віктор Попревич отримав попередження за несвоєчасне внесення постанови до ЄДРСР

Розглянувши скаргу судді Приморського районного суду міста Одеси Попревича Віктора Михайловича, ВРП змінила рішення Третьої Дисциплінарної палати від 4 жовтня 2017 року № 3112/3дп/15-17. До судді застосовано дисциплінарне стягнення у виді попередження. Оскаржуваним рішенням В. Попревича притягнуто до дисциплінарної відповідальності та застосовано до нього дисциплінарне стягнення у виді догани з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом одного місяця за внесення до Єдиного державного реєстру судових рішень з порушенням встановленого строку постанови, ухваленої ним у справі про адмінправопорушення, яка становила значний суспільний інтерес, про відмову в накладенні адміністративного стягнення на особу за частиною першою статті 130 КУпАП.

5. Людмилу Войнаренко звільнено з посади судді за порушення під час розгляду справ проти учасників масових протестів

Вища рада правосуддя звільнила Войнаренко Людмилу Федорівну з посади судді Вишгородського районного суду Київської області на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції відповідно до рішення Третьої Дисциплінарної палати від 10 травня 2017 року № 1037/3дп/15-17. Суддя допустила ряд порушень під час розгляду справ про адміністративні правопорушення та притягнення до адмінвідповідальності за статтею 122-2 КпАП учасників масових акцій протесту. Зокрема, суддею не було дотримано вимог щодо всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин справи та вирішення її у точній відповідності із законом. Крім того, суддя Войнаренко дійшла висновку про вчинення трьома особами адміністративних правопорушень без урахування презумпції невинуватості, яка відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод з урахуванням практики її застосування Європейським судом з прав людини поширюється також на справи про притягнення особи до адміністративної відповідальності за порушення правил дорожнього руху у вигляді, зокрема, обмеження права керування транспортними засобами. Крім того, під час розгляду вказаних справ суддя визнала зазначених осіб винними у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 122-2 КпАП, та застосувала до них адміністративне стягнення, не маючи безспірних доказів, які б підтверджували їхню вину, а постановлені рішення у вказаних справах суддею належно не мотивовані.

6. Суддю Ольгу Мозгову може бути звільнено за порушення при застуванні запобіжних заходів

Розглянувши скаргу судді Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області Мозгової Ольги Анатоліївни, ВРП ухвалила залишити без змін рішення Третьої Дисциплінарної палати від 31 травня 2017 року про притягнення її до дисциплінарної відповідальності у виді подання про звільнення її з посади. Вирішуючи питання про застосування запобіжних заходів, суддя належним чином не встановила наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваними кримінальних правопорушень, передбачених частиною першою статті 294, частиною другою статті 341 КК, та достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 КПК, і на який вказав слідчий; не з'ясувала законну мету застосування взяття під варту. Крім того, не обґрунтувала обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на строк 60 днів; належним чином не мотивувала неможливість застосування менш суворих запобіжних заходів.

7. Наявність кримінального провадження не може бути засобом впливу на суддю

Розглянувши повідомлення судді Печерського районного суду міста Києва Писанця Віталія Анатолійовича про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя, ВРП ухвалила внести до Генеральної прокуратури України подання про виявлення та притягнення до встановленої законом відповідальності осіб, якими вчинено дії, що порушують гарантії незалежності суддів. ВРП дійшла висновку, що надана на її запит до ГПУ інформація не дає підстав стверджувати, що розслідування у кримінальному провадженні, розпочатого за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 375 Кримінального кодексу, за фактами постановлення слідчими суддями Печерського районного суду міста Києва Писанцем В.А. та Бортницькою Вітою Вікторівною неправосудних рішень за скаргами у кримінальному провадженні, здійснюється швидко та ефективно, що є особливо важливим, оскільки стосується обвинувачення у постановленні завідомо неправосудного рішення та може негативно впливати на суспільну довіру до суду.

8. Розглянуто повідомлення про напад на суддю Олену Невмержицьку

Розглянувши повідомлення судді Коростенського міськрайонного суду Житомирської області Невмержицької Олени Андріївни про втручання в її діяльність як судді щодо здійснення правосуддя, ВРП встановила, що 28 вересня 2017 року відразу після проголошення рішення про продовження обвинуваченому строку тримання під вартою його рідний брат з погрозами фізичної розправи та вбивства накинувся на суддю та наніс їй тілесні ушкодження. До ЄРДР внесено відомості про кримінальне правопорушення, передбачене частиною першою статті 377 КК. Досудове розслідування, у якому суддя має статус потерпілої, триває. ВРП ухвалила звернутися до ГПУ щодо надання інформації про розкриття результатів розслідування злочину у кримінальному провадженні за фактом погроз судді О. Невмержицькій вбивством у зв'язку з її професійною діяльністю.

9. Надано згоду на утримання під вартою судді Геннадія Молібоги

16 грудня ВРП надала згоду на утримання судді Дружківського міського суду Донецької області Молібоги Геннадія Вікторовича під вартою та тимчасово, до 15 лютого 2018 року, відсторонила суддю від здійснення правосуддя у зв'язку з притягненням його до кримінальної відповідальності. Суддя підозрюється в одержанні хабара за попередньою змовою групою осіб, поєднаному з вимаганням. 15 грудня 2017 року Г. Молібозі оголошено та вручено повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 368 КК.

Марина Ясинская
Написать автору
Если Вы где-либо заметили ошибку, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции
Комментариев (0) Оставьте Ваш комментарий
Поля, отмеченные * - обязательные для заполнения.
Осталось 500 символов
Введите число, изображенное
на картинке: *
 
Что дает регистрация в Национальном юридическом каталоге?

Что дает регистрация в Национальном юридическом каталоге Украины?

  1. Возможность максимально ярко представить уникальность своей компании или себя;
  2. Собственную веб-страницу без дополнительных затрат на хостинг;
  3. Шанс заявить о себе или расширить свое присутствие в Интернет-пространстве;
  4. Возможность лаконично, четко и без лишних слов спозиционировать свои услуги;
  5. Инновационный инструмент коммуникации с Вашими потенциальными клиентами.
КАЛЕНДАРЬ ЮРИСТА
Опрос