last magazine imagelast magazine image
Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
 
Главная Мероприятия 1-2 червня - семінар «Договірні відносини. Нова судова практика»

1-2 червня - семінар «Договірні відносини. Нова судова практика»

11:48 01.06.17
Зміна умов, розірвання, виконання договорів. Нова судова практика.
Мероприятия

1 - 2 червня, Київ - семінар «Договірні відносини. Укладання, зміна умов та розірвання господарських договорів. Спори, що виникають з договірних відносин. Нова судова практика виконання договорів».

Основні блоки питань:

Блок 1. УКЛАДАННЯ, ЗМІНА УМОВ ТА РОЗІРВАННЯ ГОСПОДАРСЬКИХ ДОГОВОРІВ.

· Ефективні способи захисту порушеного права в господарських спорах. Коментар судді.

· Значення змісту договору відповідно до актуальної судової практики. Вплив на оподаткування. Важливе в оформленні реквізитів договору (преамбула, проблеми датування контракту, банківські реквізити.

· Захист договору від фальсифікацій - деякі технології протидії шахрайським діям контрагентів (необхідні оговорки, особливості розміщення тексту, зшивання тощо).

· Тлумачення договору через суд. Нечіткі формулювання умов договору. Використання для односторонньої зміни умов. Нова судова практика. Використання іноземної термінології, проіменовані та непроіменовані договори (що відсутні в Кодексах). Різне тлумачення змісту договору сторонами - позиція судів. Виконання рішень міжнародних судів.

· Форма договору: письмова, усна, електронна, нотаріальна. Нюанси укладання та наслідки недотримання. Вимоги до письмової форми. Використання факсимільного підпису. Чи потрібна печатка і нумерація договорів. Укладання договору через: факс, е-mail, рахунок-фактуру, оформлення накладних, прийняття замовлення до виконання. Використання таких договорів в суді. Нові підходи ВГСУ. Усна форма договору - позиція ВГСУ, типові помилки. Виконання договору як окрема угода. Встановлення договірних відносин при відсутності договору (листи, рахунки-фактури).

· Електронні документи. Договірні відносини і листування в електронній формі. Нові тенденції у судових спорах з використанням електронних документів, як доказів. Як підписувати електронні документи, у т.ч. договори. Докази отримання контрагентом електронного документа - заперечення факту отримання. Практика застосування сканів.

· Укладання, підписання договорів. Хто має право укладати, підписувати та приймати договори до виконання? Позиція судів. Підроблені підписи, печатки у судовій практиці. Відмова визнати підпис, експертиза. Використання методів кримінального судочинства. Використання "в.о.". Факсимільний підпис. Сучасна практика і методика перевірки підписів і повноважень підписантів.

· Перевищення повноважень - принципові зміни судової практики ВГСУ (ст.241 ЦКУ).

· Договори від імені філій і представництв. Нова судова практика у спорах за участю філій і представництв.

· Строки й терміни в договорах. Нюанси для окремих договорів та грошових зобов'язань. Наслідки у випадку невиконання судових рішень про стягнення. Нарахування відсотків, штрафних санкцій після закінчення строку невиконаного договору.

· Зміна умов договору (в т.ч. одностороння). Судова практика.

· Особливості визначення ціни та якості в договорі. Валюта контракту.

· Розірвання договору. Дострокове розірвання.

· Правова позиція судів при вирішенні спорів про визнання договорів та їх частин недійсними. Остання судова практика. Хто має право пред'явити позов про визнання недійсним (сторони договору, треті особи, податківці). Можливості для віндикації. Строк позовної давності для визнання недійсним.

· Відповідальність сторін у договорі. Як ефективно використати та передбачити в договорі штрафні санкції (пеню, штрафи).

Блок 2. ВИКОНАННЯ ДОГОВОРУ. ОСТАННЯ СУДОВА ПРАКТИКА.

· Нові вимоги до виконання договорів. Спрощення - без яких документів тепер можна обійтись.

· Що змінює попередження боржником кредитора про неможливість виконати договір.

· Нова судова практика по використанню актів звірки.

· Треті сторони у зобов'язаннях. Виконання договору за боржника третьою особою.

· Штрафні санкції. Чи можна збільшувати штрафні санкції обмежені законом? Зменшення судом штрафних санкцій - нові підходи ВГСУ. Вина. Розмір пені: перевищення 2-ої облікової ставки НБУ. Пеня за негрошові зобов'язання на прикладі розірвання договору оренди. Строки стягнення пені, пеня після закінчення терміну дії договору, після рішення суду. Чи можна рахувати пеню «назад». Особливості застосування позовної давності за ст. 785 ГК. Застосування відсотків, проценти (ст. 536, ст. 625 ЦК). Проценти як частина боргу, як санкція. Чи проценти обов'язкові? Стягнення відсотка інфляції.

· Нарахування неустойки. Співвідношення збитків і неустойки (штрафних санкцій). Відокремлення господарсько-правової неустойки від штрафу, пені - новели ВГСУ та ВСУ. Обґрунтування вимог, якщо договір не визначає вид і розмір відповідальності. Чи завжди позивач повинен готу- вати для суду розрахунок штрафних санкцій? Можливості звільнення від відповідальності.

· Відшкодування шкоди - нове у регулюванні. Визначення розміру з урахуванням прострочення платежу. Договірний розмір шкоди та його наслідки для судового розгляду спору. Практика, в т.ч. судова, стягнення не отриманого доходу (втрачена вигода).

· Відповідальність за порушення грошового зобов'язання (ст. 625 ЦК та ст.231, ст. 232, ст. 343 за ГК). Нюанси.

· Підстави звільнення від відповідальності. Оцінка з погляду суду. Ознаки надзвичайності. Причинний зв'язок. Нова судова практика.

Блок 3. ЗНАЧЕННЯ ДОГОВОРУ ДЛЯ ОПОДАТКУВАННЯ. "Проблеми доказування реальності виконання господарських договорів. Особливості доказування щодо окремих видів договорів (купів-ля-продаж, поставка, послуги, виконання робіт, перевезення)".

Блок 4. КОНКРЕТНІ ДОГОВОРИ. Особливості їх оформлення.

Блок 5. Нові можливості використання НАУКОВО-ПРАВОВИХ ЕКСПЕРТИЗ при вирішенні господарських спорів.

Спікери:

Грек Б.М. - суддя Вищого господарського суду України, засл. юрист України, к.ю.н.

Дроботова Т. Б.* - суддя Вищого господарського суду України.

Рогач Л.І.* - суддя Вищого господарського суду України.

Муравйов О. В. - експерт, екс-заступник Голови Вищої ради юстиції, екс-суддя Вищого адміністративного суду України (ВАСУ) та Вищого господарського суду України (ВГСУ), Заслужений юрист України.

Теньков С.О. - ведучий судової практики журналу «Вісник господарського судочинства» (офіційне видання ВГСУ), доктор філософії в галузі права (США), Консультант International Police Association. Автор 5 книг-коментарів (в т.ч. «Коментар юридичних помилок в документах») та понад 350 статей в провідних юридичних виданнях.

Богінич О.Л. - ст. науковий співробітник інституту Держави і права ім. М. Корецького, к.ю.н.

Умови участі та повна програма

Оформити заявку на участь

Додаткова інформація: (044) 451-88-12 (067) 403-45-46

Наш сайт : http://desyatka.com.ua

Найближчі заходи:

________________________________________________________________________________________________

ЭФФЕКТИВНЫЕ СХЕМЫ ИСПОЛЬЗОВАНИЯ БАНКОВСКИХ ПРОДУКТОВ И ЦЕННЫХ БУМАГ в РАСЧЕТАХ с бюджетом, персоналом, дебиторами, кредиторами. Налоговое планирование и оптимизация финансовых потоков в 2017 году.

25 мая, Киев. НОВЫЙ УНИКАЛЬНЫЙ СЕМИНАР!!

________________________________________________________________________________________________

НОВЫЕ ИЗМЕНЕНИЯ в СТРОИТЕЛЬСТВЕ. РАЗРЕШИТЕЛЬНАЯ СИСТЕМА в 2017г. - НОВАЯ МОДЕЛЬ. Разрешительные процедуры. Разрешительная документация. Закон № 1817 - VIII. Лицензирование, сертификация в строительстве: новые изменения. Государственный архитектурно-строительный контроль и надзор. Ценообразование в строительстве. Проектирование. Экспертиза. Эксплуатация.

8-9 июня, Киев

________________________________________________________________________________________________

ЗЕМЕЛЬНЫЕ ОТНОШЕНИЯ В УКРАИНЕ В 2017 г. Новые изменения в земельном законодательстве и практика их применения. Земельная реформа. Аренда земли. Плата за землю. Оптимизация обязательных земельных платежей.

15 - 16 июня, Киев.

Если Вы где-либо заметили ошибку, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции
Комментариев (0) Оставьте Ваш комментарий
Поля, отмеченные * - обязательные для заполнения.
Осталось 500 символов
Введите число, изображенное
на картинке: *
 
Что дает регистрация в Национальном юридическом каталоге?

Что дает регистрация в Национальном юридическом каталоге Украины?

  1. Возможность максимально ярко представить уникальность своей компании или себя;
  2. Собственную веб-страницу без дополнительных затрат на хостинг;
  3. Шанс заявить о себе или расширить свое присутствие в Интернет-пространстве;
  4. Возможность лаконично, четко и без лишних слов спозиционировать свои услуги;
  5. Инновационный инструмент коммуникации с Вашими потенциальными клиентами.
КАЛЕНДАРЬ ЮРИСТА
Опрос