last magazine imagelast magazine image
Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
 
Главная Мероприятия 21-22 вересня - семінар «Договірні відносини. Нова судова практика виконання договорів»

21-22 вересня - семінар «Договірні відносини. Нова судова практика виконання договорів»

16:39 21.09.17
Зміна умов, розірвання, виконання договорів. Належність доказів. Формування доказової бази на етапі складання та укладання договорів
Мероприятия

Київ | 21-22 вересня | - семінар «Договірні відносини. Укладання, зміна умов та розірвання господарських договорів. Спори, що виникають з договірних відносин. Належність доказів. Нова судова практика виконання договорів».

Програма складається з семи модулів, через які проходить головний лейтмотив заходу - формування доказової бази на етапі складання та укладання договорів та як ефективно використати та передбачити в договорі штрафні санкції. Ніякої «води» та академічності - тільки практика.

Основні блоки питань:

Модуль І. НАЛЕЖНІСТЬ ДОКАЗІВ В ГОСПОДАРСЬКИХ СПОРАХ.. Рекомендації щодо формування доказової бази на досудовому етапі складання та укладання договорів. Коментар судді.

Модуль ІІ. УКЛАДАННЯ, ЗМІНА УМОВ ТА РОЗІРВАННЯ ГОСПОДАРСЬКИХ ДОГОВОРІВ.

 • · Ефективні способи захисту порушеного права в господарських спорах. Коментар судді.

 • · Практичне та юридичне значення змісту договору. Важливе в оформленні реквізитів договору (оформлення преамбули проблеми датування контракту, банківські реквізити).

 • · Аналіз помилок при укладанні договорів та їх вплив на виконання. Новітні підходи. Судова практика.

 • · Захист договору від фальсифікацій - технології протидії шахрайським діям контрагентів (необхідні застереження, особливості розміщення тексту, зшивання тощо). Ноу-хау - парафування та відношення до цього судової практики.

 • · Тлумачення договору через суд. Нечіткі формулювання умов договору. Нові підходи ВГСУ. Використання для односторонньої зміни умов. Використання іноземної термінології, поіменовані та не поіменовані договори (що відсутні в Кодексах). Виконання рішень міжнародних судів

 • · Форма договору: письмова, усна, електронна, нотаріальна. Нюанси укладання та наслідки недотримання. Вимоги до письмової форми. Використання факсимільного підпису. Чи потрібна печатка і нумерація договорів. Укладання договору через: факс, е-mail, рахунок-фактуру, оформлення накладних, прийняття замовлення до виконання, конклюдентні дії, використання специфікацій. Використання таких договорів в суді. Нові підходи ВГСУ. Усна форма договору - позиція ВГСУ, типові помилки. Виконання договору як окрема угода. Встановлення договірних відносин при відсутності договору (листи, рахунки-фактури).

 • · Електронна комерція. Електронні документи. Договірні відносини і листування в електронній формі. Нові тенденції у судових спорах з використанням електронних документів як доказів. Як підписувати електронні документи, у т.ч. договори. Докази отримання контрагентом електронного документа - заперечення факту отримання. Практика застосування сканів.

 • · Укладання, підписання договорів. Набрання чинності. Перевищення повноважень - принципові зміни судової практики ВГСУ (ст.241 ЦКУ Укладання договорів по пошті. Відмова визнати підпис, експертиза. Використання методів кримінального судочинства. Використання "В.О. "Факсимільний" підпис - практика використання.

 • · Наступне схвалення договору при підписанні неуповноваженою особою - нове у судовій практиці ВГСУ.

 • · Договори від імені філій і представництв. Нова судова практика.

 • · Строки й терміни в договорах. Нюанси для окремих договорів та грошових зобов'язань. Нарахування відсотків, штрафних санкцій після закінчення строку невиконаного договору.

 • · Зміна умов договору (в т.ч. одностороння). Судова практика.

 • · Особливості визначення ціни та якості в договорі. Валюта контракту.

 • · Можливості зміни умов або розірвання договору в односторонньому порядку.

 • · Визнання договорів та їх частин недійсними. Остання судова практика.

 • · Визнання недійсними документів, що не є договорами (акти прийому-передачі, накладні, довіреності, накази про призначення директором, акти звірки).

 • · Як ефективно використати та передбачити в договорі штрафні санкції.

Модуль IIІ. ВИКОНАННЯ ДОГОВОРУ.

 • · Невиконання зобов'язань: типові помилки кредитора. Залік однорідних вимог - нові підходи ВСУ

 • · Треті сторони у зобов'язаннях. Виконання договору за боржника третьою особою. Відмінність від поступки права вимоги й переводу боргу. Позиція ВГСУ.

 • · Штрафні санкції. Чи можна збільшувати штрафні санкції обмежені законом? Зменшення судом штрафних санкцій - нові підходи ВГСУ. Пеня за негрошові зобов'язання на прикладі розірвання договору оренди. Строки стягнення пені, пеня після закінчення терміну дії договору, після рішення суду. Чи можна рахувати пеню «назад». Особливості застосування позовної давності за ст.. 785 ГКУ. Застосування відсотків, проценти (ст. 536, ст. 625 ЦКУ). Проценти як частина боргу, як санкція. Чи проценти обов'язкові? Комерційний кредит. Відсотки за „користування чужими коштами"- нове в практиці. Відсотки за товарним кредитом. Стягнення відсотка інфляції.

 • · Співвідношення збитків і неустойки. Обґрунтування вимог, якщо договір не визначає вид і розмір відповідальності. Чи завжди позивач повинен готу- вати для суду розрахунок штрафних санкцій? Можливості звільнення від відповідальності.

 • · Проблемні питання стягнення неустойки.

 • · Відшкодування шкоди - нове у регулюванні. Визначення розміру з урахуванням прострочення платежу. Договірний розмір шкоди та його наслідки для судового розгляду спору. Практика, в т.ч. судова, стягнення не отриманого доходу (втрачена вигода).

 • · Відповідальність за порушення грошового зобов'язання (ст. 625 ЦКУ) та (ст.231, ст. 232 та ст. 343 за ГКУ). Нюанси.

 • · Підстави звільнення від відповідальності. Оцінка з погляду суду. Ознаки надзвичайності. Причинний зв'язок. Нова судова практика. Як правильно сформулювати форс-мажор.

Модуль ІV. ПОЗОВНА ДАВНІСТЬ. Доказова база та її оцінка судом.

Модуль V. ГОСПОДАРСЬКІ ВІДНОСИНИ З ПРОБЛЕМНИМИ ТЕРИТОРІЯМИ.

Модуль VI. ПРОБЛЕМИ ДОКАЗУВАННЯ РЕАЛЬНОСТІ ВИКОНАННЯ ГОСПОДАРСЬКИХ ДОГОВОРІВ.

Модуль VII. ОФОРМЛЕННЯ КОНКРЕТНИХ ВИДІВ ДОГОВОРІВ.

Спікери:

ГРЕК Б.М. - суддя Вищого господарського суду України, засл. юрист України, к.ю.н.

ДРОБОТОВА Т. Б.* - суддя Вищого господарського суду України, засл. юрист України, к.ю.н.

АРТЕМЕНКО Н.А. - суддя Київського апеляційного суду України.

МУРАВЙОВ О. В. - експерт, екс-заступник Голови Вищої ради юстиції, екс-суддя Вищого адміністративного суду України (ВАСУ) та Вищого господарського суду України (ВГСУ), Заслужений юрист України.

ТЕНЬКОВ С.О. - ведучий судової практики журналу «Вісник господарського судочинства» (офіційне видання ВГСУ), доктор філософії в галузі права (США), Консультант International Police Association. Автор 5 книг-коментарів (в т.ч. «Коментар юридичних помилок в документах») та понад 350 статей в провідних юридичних виданнях.

БОГІНИЧ О.Л. - ст. науковий співробітник інституту Держави і права ім. М. Корецького, к.ю.н.

Дізнайтеся більше

Прийняти участь

Долучайтесь до нас на FB

Додаткова інформація: (044) 451-88-12 (067) 403-45-46

Найближчі події:

________________________________________________________________________________________________

СТРОИТЕЛЬСТВО В 2017 Г. Практика применения изменений в градостроительное законодательство после 10.06.2017г.: разрешительная документация, лицензирование, проектирование, эксплуатация. Особенности осуществления разрешительных процедур с учетом структуры органов Госархстройконтроля..

28-29 сентября, Киев

________________________________________________________________________________________________

ЗЕМЕЛЬНЫЕ ОТНОШЕНИЯ В УКРАИНЕ В 2017 г. Новые изменения в земельном законодательстве и практика их применения. Права на землю. Аренда земли и ее договорные альтернативы с учетом отраслевых особенностей. Регистрация, плата за землю. Безопасность владения аграрным бизнесом. Новая судебная практика разрешения земельных споров.

5-6 октября, Киев.

________________________________________________________________________________________________

ДЕЛОВОДСТВО И АРХИВНОЕ ДЕЛО в УКРАИНЕ. Новые методы организации. Новые законодательные изменения и практика их внедрения. Электронный документооборот и его применение. Электронный архив.

19-20 октября, Киев

Если Вы где-либо заметили ошибку, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции
Комментариев (0) Оставьте Ваш комментарий
Поля, отмеченные * - обязательные для заполнения.
Осталось 500 символов
Введите число, изображенное
на картинке: *
 
Что дает регистрация в Национальном юридическом каталоге?

Что дает регистрация в Национальном юридическом каталоге Украины?

 1. Возможность максимально ярко представить уникальность своей компании или себя;
 2. Собственную веб-страницу без дополнительных затрат на хостинг;
 3. Шанс заявить о себе или расширить свое присутствие в Интернет-пространстве;
 4. Возможность лаконично, четко и без лишних слов спозиционировать свои услуги;
 5. Инновационный инструмент коммуникации с Вашими потенциальными клиентами.
КАЛЕНДАРЬ ЮРИСТА
Опрос