last magazine imagelast magazine image
Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
 
Главная События У Мінприроди обговорили виконання вимог про заборону захоронення неперероблених відходів

У Мінприроди обговорили виконання вимог про заборону захоронення неперероблених відходів

11:03 26.01.18
Відбулося засідання двох комітетів громадської ради при Мінприроди
События

23 січня відбулось спільне засідання двох комітетів громадської ради при Мінприроди. Члени комітету з питань екологічного моніторингу та технічного регулювання і комітету з управління відходами та ресурсами обговорили виконання вимог статті 32 Закону «Про відходи» щодо заборони захоронення неперероблених відходів.

Обмін думками стосувався питань стану місць складування відходів, системи утилізації, розроблення класифікатора та термінологічного словника, фінансування наукових розробок і нових технологій знешкодження, підготовки технічних регламентів ресурного потенціалу в складі відходів, інвестицій в інфрасткуктуру, відповідальністі посадових осіб за невиконання вимог ст. 32 Закону.

В обговоренні прийняли участь представники Мінприроди, Мінрегіону, Держекоінспекції, Інституту громадського здоров'я ім. О. М. Марзєєва НАМН, НДІ екогігієни та токсикологіі ім. Л. И. Медведя МОЗ, Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління, КМДА, представники експертного середовища та провідних профільних асоціацій.

Представник Управління екології та природних ресурсів Київської місцевої держадміністрації, Олександр Савченко, відмітив, що міський екофонд щороку виділяє гроші на закупівлю сміттєвих баків для роздільного збирання сміття.

Діана Новікова, головний спеціаліст відділу поводження з побутовими відходами Управління благоустрою територій Мінрегіону, звернула увагу на те, що штрафні санкції також передбачені за захоронення неперероблених побутових відходів. Тобто відповідальним є орган місцевого самоврядування, який укладає договір із перевізником та визначає полігони захоронення побутових відходів, що належать до комунальної власності.

«По даним Міністерства у 822 населених пунктах вже впроваджено або впроваджується роздільне збирання відходів. 25 сміттєсортувальних ліній працює в Україні, 6 з яких знаходяться в Києві», - зауважила пані Новікова.

></p></td></tr><tr valign=

Зліва направо: члени громадської ради, Світлана Берзіна, Тетяна Годовська

Тетяна Годовська, голова Комітету громадської ради при Мінприроди з питань екологічного моніторингу та технічного регулювання, наголосила на особливій важливості впровадження біобезпеки. Адже, особливу небезпеку становлять відходи сільського господарства (особливо домогосподарства) та відходи медичної, фармацевтичної та косметологічної промисловості.

Для заохочення інвесторів займатись переробленням сміттєвих ресурсів, що знаходиться в морфологічному складі муніципальних та промислових відходів, необхідна державна програма щодо співпраці з суб'єктами господарювання в цій галузі.

«На державному рівні немає стимулювання бізнесу працювати у сфері переробки відходів. Це повинна бути ефективна система оподаткування і кредитування», - зазначає пані Годовська.

Також науковці з Інституту громадського здоров'я ім. О.М. Марзєєва та Наукового центру превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки ім. Л.І. Медведя МОЗ обговорили проблему застарілого класифікатора відходів та необхідності розроблення нового глосарію в сфері поводження з відходами. Більше половини термінів зазначених в директивах 2008/98/ЄС, 1999/31/ЄС та 2006/21/ЄС не визначені українським законодавством або мають повну невідповідність.

Відповідно до розробленого плану імплементації Директиви 2008/98 ЄС фахівцями Інституту громадського здоров'я ім. О.М. Марзєєва розроблено проект Державних санітарних правил «Встановлення класу небезпеки відходів». Так, клас небезпеки встановлюють через оцінку наявності небезпечної речовини, її кількості, суміші речовин та параметрів токсичності. Також враховується присутність у відходах компонентів, які можуть перетворювати всю їх масу на небезпечну (речовини, що мають токсичну, подразнюючу, канцерогенну, мутагенну дію). Науковці передали проект класифікатора на розгляд в Комітет по гігієнічній регламентації МОЗ та Держпродспоживслужбу.

></p></td></tr><tr valign=

Зліва направо: представник КМДА, фахівець НДІ екогігієни та токсикологіі ім. Л. И. Медведя МОЗ

Світлана Берзіна, заступник голови технічного комітету із стандартизації «Охорона довкілля», розповіла: «У Міністерстві екології питання розвитку системи поводження з відходами згідно Національної стратегії, над якою ми працювали до нового року, є пріорітетом. Першочергова робота буде сконцентрована над рамочним Законом про відходи, який має охопити всі їх види. Щодо екологічного моніторингу, то 18 та 23 січня презентувались концепції екологічного моніторингу в частині, що стосується озоноруйнівних речовин і парникових газів. Загальної концепції екологічного моніторингу у нас поки ще нема».

Також пані Берзіна наголосила, що технічний комітет «Охорона довкілля» закликає усіх бажаючих до співпраці щодо формування переліку стандартів для забезпечення дієвості законодавчих актів у екологічній сфері.

За результатами дискусії готується спільне рішення комітетів, яке буде оприлюднене та внесене на обговорення до порядку денного засідання громадської ради при Мінприроди 6 лютого 2018 року.

Если Вы где-либо заметили ошибку, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции
Комментариев (0) Оставьте Ваш комментарий
Поля, отмеченные * - обязательные для заполнения.
Осталось 500 символов
Введите число, изображенное
на картинке: *
 
Что дает регистрация в Национальном юридическом каталоге?

Что дает регистрация в Национальном юридическом каталоге Украины?

  1. Возможность максимально ярко представить уникальность своей компании или себя;
  2. Собственную веб-страницу без дополнительных затрат на хостинг;
  3. Шанс заявить о себе или расширить свое присутствие в Интернет-пространстве;
  4. Возможность лаконично, четко и без лишних слов спозиционировать свои услуги;
  5. Инновационный инструмент коммуникации с Вашими потенциальными клиентами.
КАЛЕНДАРЬ ЮРИСТА
Опрос