last magazine imagelast magazine image
Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
 
Главная События Відкрите звернення Асоціації правників України щодо забезпечення права на захист і гарантій адвокатської діяльності

Відкрите звернення Асоціації правників України щодо забезпечення права на захист і гарантій адвокатської діяльності

15:05 12.02.18
События

Асоціація правників України, як провідна правнича спільнота, метою якої є впровадження принципу верховенства права та підвищення рівня правосвідомості, вчергове наголошує на необхідності забезпечення професійних прав і гарантій адвокатів.

Асоціація підтримує свою попередню заяву від 30 листопада 2013 року та вимагає притягнути до відповідальності осіб, які скоїли вбивства та застосовували силу щодо учасників Революції Гідності.

Залишаючись аполітичною організацією, Асоціація правників України як провідна правнича спільнота вважає своїм обов'язком реагувати на порушення прав і свобод людини і громадянина, гарантованих Конституцією України, законами України та міжнародними актами.

7 лютого 2018 року під час судового розгляду клопотання Генеральної прокуратури України про надання дозволу на здійснення спеціального (заочного) досудового розслідування у «справі Майдану» адвокатів Віктора Януковича Ольгу Просянюк та Олександра Горошинського було необґрунтовано недопущено до участі у судовому засіданні, незважаючи на те, що вони надали документи на підтвердження повноважень.

Після такого рішення суду співробітники поліції із застосування сили виштовхали адвокатів із зали судового засідання та, всупереч вимогам частини другої статті 330 Кримінального процесуального кодексу України і статті 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», заблокували вхід до зали та в подальшому перешкоджали у здійсненні адвокатської діяльності, погрожуючи затриманням та доставленням у відділок поліції Печерського району м. Києва.

Окрім того, незважаючи на явку у судове засідання адвокатів за договором, суд залучив до справи адвоката Центру безоплатної правової допомоги (адвоката за призначенням). Адвокат за призначенням, який не мав достатньо часу для ознайомлення із матеріалами справи (більше 110 томів, 20 годин відео) та не погодив свою позицію з клієнтом, не дивлячись на заявлений йому відвід, відсутність правових підстав для продовження його участі у засіданні, продовжив участь у розгляді клопотання. За результатами розгляду суддею було задоволено клопотання прокуратури про надання дозволу на здійснення спеціального (заочного) досудового розслідування.

Стаття 63 Конституції України гарантує підозрюваному, обвинуваченому і підсудному право на захист.

Згадані вище дії суду щодо захисників є порушенням права особи на захист, а також порушенням гарантій адвокатської діяльності.

Залишаючись на позиції необхідності ретельного розслідування злочинів, скоєних під час Революції Гідності, а також притягнення до відповідальності осіб, які скоїли такі злочини, Асоціація вимагає неухильного дотримання закону при розслідуванні та судовому розгляді кримінальних правопорушень.

Порушення судами засадничих вимог закону під час розслідування кримінальних правопорушень підриває довіру до судової влади як в країні, так і за її межами, а також створює передумови для уникнення відповідальності особами, які вчинили такі правопорушення.

Асоціація закликає судові органи України, а також адвокатів, які співпрацюють з Центром безоплатної правової допомоги, не допускати дій, що порушують право особи на захист і гарантії адвокатської діяльності. Держава не повинна використовувати інститут безоплатної правової допомоги в резонансних справах як інструмент усунення від захисту адвокатів за договором, які, з якихось причин, можуть розглядатися як «незручні» процесуальні опоненти.

Если Вы где-либо заметили ошибку, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции
Комментариев (1) Оставьте Ваш комментарий
Поля, отмеченные * - обязательные для заполнения.
Осталось 500 символов
Введите число, изображенное
на картинке: *
 
gp 13.02.18 | 13:07
адвокаты януковича очень хотели изобличить убийц майдановцев, но им не дали.
нарушена конституция.
о ужас!
Что дает регистрация в Национальном юридическом каталоге?

Что дает регистрация в Национальном юридическом каталоге Украины?

  1. Возможность максимально ярко представить уникальность своей компании или себя;
  2. Собственную веб-страницу без дополнительных затрат на хостинг;
  3. Шанс заявить о себе или расширить свое присутствие в Интернет-пространстве;
  4. Возможность лаконично, четко и без лишних слов спозиционировать свои услуги;
  5. Инновационный инструмент коммуникации с Вашими потенциальными клиентами.
КАЛЕНДАРЬ ЮРИСТА
Опрос