last magazine imagelast magazine image
Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
 
Главная События Відкритий лист Асоціації адвокатів України та Асоціації правників України

Відкритий лист Асоціації адвокатів України та Асоціації правників України

18:22 16.02.18
Лист адресовано Директору Державного бюро розслідувань пану Роману Трубі. Копії направлено в Кабінет Міністрів України та Міністерство юстиції України
События

Від імені Асоціації адвокатів України та Асоціації правників України висловлюємо занепокоєння щодо закритості та непрозорості утворення складу конкурсних комісій для призначення на посади у Державному бюро розслідувань та звертаємось із цим листом.

31 січня 2018 року на Єдиному веб-порталі органів виконавої влади (далі- Урядовому порталі), наголошуючи на одному з принципів проведення конкурсів - прозорості, було опубліковано новину, відповідно до якої Державне бюро розслідувань просило громадські об`єднання висунути кандидатури до складу конкурсних комісій для призначення на посади у Державному бюро розслідувань (далі - ДБР).

Також було повідомлено про вимоги до громадських об`єднань та кандидатів від таких об`єднань, а також інформацію щодо того, що склад конкурсних комісій буде утворений Комітетом з відбору представників громадських об'єднань шляхом голосування.

30 січня 2018 року на підставі Типового порядку проведення відкритого конкурсу для призначення на посади у Державному бюро розслідувань, затвердженого Постановою КМУ №1069 від 20.12.2017 року, Наказом ДБР №4 від 30.01.2018 року затверджено Порядок проведення конкурсу для призначення на посади у Державному бюро розслідувань (далі - Порядок проведення конкурсу).

Відповідно до п.п. 2.1.-2.3.1. Порядку про проведення конкурсу конкурс на зайняття посад в Бюро проводить конкурсна комісія (комісії) (далі - Комісія). Для проведення конкурсу на зайняття посад в Бюро Директором Бюро утворюється Комісія, затверджується її персональний склад. Комісія утворюється у складі п'яти осіб, з яких не менше трьох є представниками Бюро. До роботи у складі Комісії можуть залучатися представники громадських об'єднань, що діють відповідно до Закону України «Про громадські об'єднання», та/або представник Ради Громадського контролю Державного бюро розслідувань. Для організації та проведення конкурсного відбору серед представників громадських об'єднань до складу Комісії рішенням Директора Бюро створюється комітет з відбору представників громадських об'єднань до складу Комісії у кількості не менше трьох осіб (далі - Комітет). Про проведення відбору представників громадських об'єднань до складу Комісії Бюро на своєму офіційному веб-сайті розміщує оголошення.

12 лютого 2018 року на Урядовому порталі з`явилася новина про результати затвердження складу конкурсних комісій.

Статтею 3 Закону України «Про державне бюро розслідувань» визначено, що Державне бюро розслідувань організовується і діє на засадах, зокрема, відкритості та прозорості діяльності Державного бюро розслідувань для суспільства та демократичного цивільного контролю.

Однак, в порушення вимог зазначеного законодавчого акту добір кандидатів до складу конкурсних комісій проведений в умовах закритості і непрозорості Окрім того, Порядком про проведення конкурсу для призначення на посади у Державному бюро розслідувань, затвердженого наказом ДБР, не регламентовано порядок утворення комітету з відбору представників громадських об'єднань, що затверджує склад конкурсних комісій, порядок відбору учасників вказаного комітету, вимоги до учасників комітету; критерії невідповідності представників громадських об'єднань під час визначення складу конкурсних комісій; вид голосування та кількість турів голосування.

Звертаємо увагу, що закритою та неоприлюдненою є інформація щодо громадських об'єднань, які висунули кандидатури до складу конкурсних комісій, підстави відхилення їх кандидатів, рішенн щодо невідповідності певних кандидатів встановленим вимогам, протокол голосування за склад конкурсних комісій, та відсутнє рішення щодо затвердження складу конкурсних комісій.

За таких умов Асоціація адвокатів України та Асоціація правників України не можуть залишатися осторонь від кричущих порушень під час затвердження складу конкурсних комісій для призначення на посади у Державному бюро розслідувань та з метою формування висококваліфікованого кадрового складу Державного бюро розслідувань і його територіальних органів закликають Директора Державного бюро розслідувань:

1. Припинити негативну практику «кулуарного» проведення відбору кандидатів до складу конкурсних комісій для призначення на посади у Державному бюро розслідувань.

2. Внести зміни до Порядку про проведення конкурсу для призначення на посади у Державному бюро розслідувань, якими детально регламентувати порядок утворення комітету з відбору представників громадських об'єднань, що затверджує склад конкурсних комісій, порядок відбору учасників вказаного комітету, вимоги до учасників комітету; порядок оприлюднення інформації щодо висунутих кандидатур до складу конкурсних комісій та підстави їх відхилення; порядок голосування за визначення складу конкурсних комісій; порядок оприлюднення протоколів голосування та рішення про затвердження складу конкурсних комісій.

3. Скасувати рішення про затвердження складу конкурсних комісій для призначення на посади у Державному бюро розслідувань, оголошення про яке опубліковано 12 лютого 2018 року на Урядовому порталі за посиланням.

4. Оголосити нову пропозицію про висування громадськими об`єднаннями кандидатур до складу конкурсних комісій для призначення на посади у Державному бюро розслідувань.

5. Вжити всіх необхідних заходів щодо проведення відбору кандидатур до складу конкурсних комісій для призначення на посади у Державному бюро розслідувань на засадах відкритості та прозорості.

Президент Асоціації адвокатів України Зоя Ярош, Президент Асоціації правників України Андрій Стельмащук

Если Вы где-либо заметили ошибку, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции
Комментариев (1) Оставьте Ваш комментарий
Поля, отмеченные * - обязательные для заполнения.
Осталось 500 символов
Введите число, изображенное
на картинке: *
 
Адвокатус 19.02.18 | 09:08
Так бы вы переживали за демократию когда пропихивали свой закон об адвокатуре и представления интересов третьих лиц в судах только адвокатами ...
Что дает регистрация в Национальном юридическом каталоге?

Что дает регистрация в Национальном юридическом каталоге Украины?

  1. Возможность максимально ярко представить уникальность своей компании или себя;
  2. Собственную веб-страницу без дополнительных затрат на хостинг;
  3. Шанс заявить о себе или расширить свое присутствие в Интернет-пространстве;
  4. Возможность лаконично, четко и без лишних слов спозиционировать свои услуги;
  5. Инновационный инструмент коммуникации с Вашими потенциальными клиентами.
КАЛЕНДАРЬ ЮРИСТА
Опрос