last magazine imagelast magazine image
Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
 
Главная События Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 2-6 квітня

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 2-6 квітня

11:00 11.04.18
Матеріал підготовлений спільно з управлінням інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату Вищої ради правосуддя
События

1. Троє суддів звільнено у відставку, четверо - за власним бажанням

3 квітня ВРП ухвалила звільнити у зв'язку з поданням заяв про відставку:

Зайченка Сергія Володимировича - з посади судді Самарського районного суду міста Дніпропетровська;

Кушніренка Юрія Степановича - з посади судді Приморського районного суду міста Одеси;

Никифорчука Миколу Івановича - з посади судді господарського суду Одеської області.

Також за власним бажанням звільнено:

Дюкарєву Світлану Володимирівну - з посади судді Харківського апеляційного адміністративного суду;

Шмідта Сергія Анатолійовича - з посади судді Горохівського районного суду Волинської області;

Єременко Анну Валеріївну - з посади судді господарського суду Дніпропетровської області;

Луняченка Олександра Анатолійовича - з посади судді Приморського районного суду міста Одеси.

2. Суддю Катерину Котельву відсторонено від здійснення правосуддя

3 квітня ВРП ухвалила строком на шість місяців відсторонити суддю Галицького районного суду міста Львова Котельву Катерину Олександрівну від здійснення правосуддя з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді та обов'язковим направленням до Національної школи суддів для проходження курсу підвищення кваліфікації та подальшим кваліфікаційним оцінюванням для підтвердження здатності здійснювати правосуддя у відповідному суді. Третя Дисциплінарна палата ВРП дійшла висновку, що дії судді Котельви К.О. під час розгляду справи у сукупності, а саме: фактичне скасування іншого судового рішення у спосіб, не передбачений процесуальним законом; повне та умисне усунення особи, питання про права якої вирішується, від судового розгляду; усунення від судового розгляду третіх осіб у справі; розгляд справи всупереч встановленій процедурі у спосіб та строки, що свідчать про відсутність будь-якого наміру з'ясувати дійсні обставини справи; порушення основоположного права людини на справедливий суд, є грубими порушеннями закону, що підривають суспільну довіру до суду.

3. У ВРП обговорили питання гендерної рівності

3 червня 2017 року структура «ООН Жінки» відкрила офіс в Україні та провела низку зустрічей із представниками інституцій, дотичних до системи правосуддя. Учасники недавньої зустрічі обговорили актуальні проблеми забезпечення гендерної рівності у Вищій раді правосуддя та системі правосуддя загалом, навчальних програмах для суддів, працівників апаратів судів та кандидатів на посади суддів, у процедурі підготовки законопроектів та інші види діяльності, які здійснюються в системі правосуддя у питанні забезпечення гендерної рівності. За сприяння Програми USAID «Нове правосуддя» за участю експерта з гендерних питань пані Марини Руденко розроблено проект Індексу гендерної чутливості в діяльності судової влади. Очікується, що завдяки Індексу буде можливим щорічне надання оцінки впровадженню гендерного компоненту у системі правосуддя. Крім того, ВРП співпрацює у питанні гендерної рівності із Українсько-канадським проектом Підтримки судової реформи в Україні.

4. Ухвалено рішення про відрядження чотирьох суддів

5 квітня Вища рада правосуддя ухвалила внести подання Президентові України про відрядження строком на один рік для здійснення правосуддя суддів:

Приазовського районного суду Запорізької області Апалькової Олени Миколаївни - до Першотравневого районного суду Донецької області;

Орджонікідзевського міського суду Дніпропетровської області Коваля Андрія Миколайовича - до Калинівського районного суду Вінницької області;

Артемівського міськрайонного суду Донецької області Любчика Олександра В'ячеславовича - до Селидівського міського суду Донецької області;

Мар'їнського районного суду Донецької області Сметаняка Олександра Ярославовича - до Татарбунарського районного суду Одеської області.

5. Розглянуто питання звільнення суддів за загальними обставинами

5 квітня ВРП розглянула матеріали щодо звільнення трьох суддів з посад за загальними обставинами (у зв'язку з поданням заяв про відставку та про звільнення за власним бажанням): Мікуліна Андрія Вікторовича звільнено з посади судді Ірпінського міського суду Київської області за власним бажанням. Водночас відмовлено у звільненні Ходака Сергія Костянтиновича з посади судді Дубенського міськрайонного суду Рівненської області у відставку та відкладено питання щодо звільнення Стеценка Олега Олександровича з посади судді Одеського окружного адміністративного суду у зв'язку з поданням заяви про відставку.

Если Вы где-либо заметили ошибку, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции
Комментариев (0) Оставьте Ваш комментарий
Поля, отмеченные * - обязательные для заполнения.
Осталось 500 символов
Введите число, изображенное
на картинке: *
 
Что дает регистрация в Национальном юридическом каталоге?

Что дает регистрация в Национальном юридическом каталоге Украины?

  1. Возможность максимально ярко представить уникальность своей компании или себя;
  2. Собственную веб-страницу без дополнительных затрат на хостинг;
  3. Шанс заявить о себе или расширить свое присутствие в Интернет-пространстве;
  4. Возможность лаконично, четко и без лишних слов спозиционировать свои услуги;
  5. Инновационный инструмент коммуникации с Вашими потенциальными клиентами.
КАЛЕНДАРЬ ЮРИСТА
Опрос