last magazine imagelast magazine image
Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
 
Главная События Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 26 травня – 8 червня

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 26 травня – 8 червня

11:30 11.06.18
Матеріал підготовлений спільно з управлінням інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату Вищої ради правосуддя
События

1. Суддю Подільського райсуду Тетяну Войтенко відсторонено від здійснення правосуддя

Під час засідання 29 травня 2018 року Вища рада правосуддя ухвалила клопотання заступника Генерального прокурора - керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницького Н.І. задовольнити, тимчасово, до 27 червня 2018 року, відсторонити суддю Подільського районного суду міста Києва Войтенко Тетяну Віталіївну від здійснення правосуддя у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

2. Відбулася робоча зустріч за участю членів Постійної комісії ВРП з питань ЄСІТС з експертом Програми USAID «Нове правосуддя» Тімоті Тимковичем

Під час зустрічі 25 травня 2018 року обговорені питання оцінювання суддів, етапи та шляхи впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, а також актуальні питання професійної етики суддів.

3. ВРП звернеться до Генеральної прокуратури за фактом втручання в діяльність судді Людмили Кропивної

29 травня 2018 року Вища рада правосуддя ухвалила звернутися до Генеральної прокуратури України щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 16 березня 2018 року за фактами втручання в діяльність судді Київського апеляційного господарського суду Кропивної Людмили Володимирівни.

4. Програма USAID «Нове правосуддя» просуває в Україні ідею створення Громадських центрів сприяння доступу до правосуддя

Керівник секретаріату Вищої ради правосуддя Сергій Пушкар та працівники секретаріату Вищої ради правосуддя взяли участь у конференції «Громадські центри сприяння доступу до правосуддя: міжнародний досвід та можливості для України», яка проводилась 30-31 травня в Києві за сприяння Програми USAID «Нове правосуддя». Під час конференції представлені концепції пілотних проектів запровадження громадських центрів сприяння доступу до правосуддя в Україні та подані рекомендації для вдосконалення цих концепцій.

5. Відбулася конференція «Судова реформа в Україні: досягнення та подальші кроки»

Міжнародні та українські експерти, члени Ради з питань судової реформи, представники органів судової влади, судді Верховного Суду, адвокати, науковці, громадськість 1 червня 2018 року обговорили результати проведеної судової реформи, темпи її впровадження та подальші кроки. Під час конференції обговорили питання закріплення європейських стандартів щодо правосуддя в Конституції України, деполітизації судової влади як запоруки незалежного та безстороннього суду, внутрішньої незалежності суддів як складової верховенства права, незалежності Конституційного Суду України як гарантії ефективності системи стримувань і противаг.

6. Суддю Артура Ємельянова тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя на підставі рішення Другої Дисциплінарної палати

Строк дії відсторонення судді від здійснення правосуддя - до ухвалення Вищою радою правосуддя рішення про звільнення з посади або скасування рішення Дисциплінарної палати.

7. Суддю Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська Тамару Шевцову тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя на підставі рішення Третьої Дисциплінарної палати

Строк дії відсторонення суддів від здійснення правосуддя - до ухвалення Вищою радою правосуддя рішення про їх звільнення з посади або скасування рішення Дисциплінарної палати.

8. Сімох суддів звільнено у відставку, чотирьох - за власним бажанням

Вища рада правосуддя ухвалила звільнити у зв'язку з поданням заяв про відставку:

· Булавіну Наталію Іванівну - з посади судді Краснодонського міськрайонного суду Луганської області;

· Дюбіна Валерія Васильовича - з посади судді Краснодонського міськрайонного суду Луганської області;

· Мацюка Юрія Іларіоновича - з посади судді Славутського міськрайонного суду Хмельницької області;

· Корчевного Геннадія Валерійовича - з посади судді апеляційного суду міста Києва;

· Мулявку Олега Васильовича - з посади судді Радехівського районного суду Львівської області;

· Єременка Володимира Максимовича - з посади судді Баришівського районного суду Київської області;

· Іванову Ірину Володимирівну - з посади судді Жовтневого районного суду міста Харкова.

Також Вища рада правосуддя ухвалила звільнити за власним бажанням:

· Алейникова Володимира Івановича - з посади судді Свердловського міського суду Луганської області;

· Кавлак Інессу Павлівну - з посади судді господарського суду Івано-Франківської області;

· Медвєдєву Олену Геннадіївну - з посади судді Миколаївського районного суду Одеської області;

· Шклярука Дениса Сергійовича - з посади судді Індустріального районного суду міста Дніпропетровська.

9. Презентовано модуль «Електронний суд»

6 червня 2018 року у Вищій раді правосуддя для членів Постійної комісії Вищої ради правосуддя з питань Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи проведено тестову презентацію модуля ЄСІТС «Електронний суд». Участь у презентації взяли Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк, члени ВРП Ігор Артеменко, Наталя Волковицька, Володимир Говоруха, Тетяна Малашенкова, Віктор Шапран, а також керівник секретаріату ВРП Сергій Пушкар та працівники секретаріату. Нагадаємо, до системи «Електронний суд» підключено 18 судів, в том числі - всі київські районні.

10. ВРП надала згоду на утримання судді Бабушкінського суду Андрія Леонова під арештом

Вища рада правосуддя 7 червня 2018 року розглянула подання заступника Генерального прокурора - керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницького Н.І. про надання згоди на утримання судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська Леонова Андрія Анатолійовича під арештом, яке надійшло 4 червня 2018 року. Також ВРП ухвалила рішення тимчасово, до 29 липня 2018 року, відсторонити суддю Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська Леонова Андрія Анатолійовича від здійснення правосуддя у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності

11. Суддю Анатолія Руснака відрядять до Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська

Вища рада правосуддя 7 червня 2018 року розглянула матеріали щодо внесення подання Президентові України про відрядження судді Руснака Анатолія Івановича до Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська.

12. ВРП внесе до Нацполіції подання про виявлення та притягнення до встановленої законом відповідальності осіб, якими вчинено дії, що порушують гарантії незалежності судді Житомирського районного суду Житомирської області Мокрецького В.І.

Вища рада правосуддя ухвалила внести до Національної поліції України подання про виявлення та притягнення до встановленої законом відповідальності осіб, якими вчинено дії, що порушують гарантії незалежності судді Житомирського районного суду Житомирської області Мокрецького Віктора Івановича під час розгляду кримінального провадження № 293/706/18 за обвинуваченням Качури І.Г. у вчиненні злочину, передбаченого частиною першою статті 115 КК України (умисне вбивство).

Если Вы где-либо заметили ошибку, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции
Комментариев (0) Оставьте Ваш комментарий
Поля, отмеченные * - обязательные для заполнения.
Осталось 500 символов
Введите число, изображенное
на картинке: *
 
Что дает регистрация в Национальном юридическом каталоге?

Что дает регистрация в Национальном юридическом каталоге Украины?

  1. Возможность максимально ярко представить уникальность своей компании или себя;
  2. Собственную веб-страницу без дополнительных затрат на хостинг;
  3. Шанс заявить о себе или расширить свое присутствие в Интернет-пространстве;
  4. Возможность лаконично, четко и без лишних слов спозиционировать свои услуги;
  5. Инновационный инструмент коммуникации с Вашими потенциальными клиентами.
КАЛЕНДАРЬ ЮРИСТА
Опрос