last magazine imagelast magazine image
Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
 
Главная События Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 4-9 липня

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 4-9 липня

09:30 10.07.18
Матеріал підготовлений спільно з управлінням інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату Вищої ради правосуддя
События

1. У Вищій раді правосуддя обговорили питання єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи за участю представників дотичних до судової влади професійних спільнот

2 липня 2018 року відбулося перше засідання Постійної комісії Вищої ради правосуддя з питань Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Учасники зустрічі підтвердили готовність до співпраці у створенні Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи та домовились продовжити роботу у форматі робочих груп, які мають відпрацювати окремі модулі ЄСІТС.

2. ВРП звернеться до Генпрокуратури щодо надання інформації про розслідування та розкриття злочину, вчиненого стосовно судді Стрийського міськрайонного суду Львівської області Вікторії Бучківської

Вища рада правосуддя ухвалила звернутися до Генеральної прокуратури України щодо надання інформації про розслідування та розкриття злочину, вчиненого стосовно судді Стрийського міськрайонного суду Львівської області Бучківської В.Л., у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018140130000421.

3. Вища рада правосуддя звернеться до Генеральної прокуратури України щодо надання інформації про розкриття та розслідування кримінального провадження за фактом втручання в діяльність судді Олексія Грубника

Вища рада правосуддя ухвалила звернутися до Генеральної прокуратури України щодо надання інформації про розкриття та розслідування кримінального провадження за фактом втручання в діяльність судді Дружківського міського суду Донецької області Грубника Олексія Миколайовича.

4. За фактом повідомлення про замінування будівлі Вищої ради правосуддя порушено кримінальне провадження

До Єдиного реєстру досудових розслідувань 28 червня 2018 року за № 12018100100007107 внесено інформацію про порушення кримінального провадження за частиною першою статті 259 (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності) Кримінального кодексу України за фактом повідомлення про замінування будівлі Вищої ради правосуддя. Зазначеною статтею Кримінального кодексу України передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від двох до шести років. Органом досудового розслідування визначено Шевченківське управління поліції Головного управління Національної поліції України.

5. У місті Одесі пройшла координаційна зустріч партнерів із запровадження онлайн-судочинства

Представники Вищої ради правосуддя взяли участь у розробці стратегії запровадження першого онлайн-суду в Україні, старт якого заплановано з 1 квітня 2019 року на базі київського районного суду міста Одеси. Робоча група на чолі з головою Третейського суду Канади Шеннон Солтер розробила стратегію та запланувала подальші кроки запровадження першого онлайн-суду в Україні.

6. Рада Європи проводить оцінку судової реформи в Україні

4 липня 2018 року відбулася зустріч керівництва Вищої ради правосуддя із експертами проекту Ради Європи. Як відзначив під час зустрічі керівник Проекту Ради Європи «Підтримка виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини» Андрій Кавакін, експертизу судової реформи в Україні розпочато на прохання української делегації під час візиту до Страсбургу (Франція) у жовтні 2017 року.

Учасники зустрічі у Вищій раді правосуддя обмінялися думками з приводу новел судової реформи, зокрема в частині повноважень Вищої ради правосуддя.

7. За власним бажанням звільнено суддю з Кривого Рогу Лілію Кісеру

Вища рада правосуддя 5 липня 2018 року розглянула матеріали про звільнення суддів з посад за загальними обставинами. За результатами розгляду ухвалено звільнити за власним бажанням Кісеру Лілію Ігорівну з посади судді Саксаганського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області. Водночас Вища рада правосуддя ухвалила залишити без розгляду заяву Черевка Павла Миколайовича про звільнення з посади судді апеляційного суду Одеської області у відставку. Розгляд питання про звільнення у зв'язку з поданням заяви про звільнення за власним бажанням Івасівки Андрія Петровича з посади судді Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області відкладено.

8. Тимчасово відсторонено від правосуддя суддю з Одещини Олену Гайду-Герасименко

Під час засідання 5 липня 2018 року Вища рада правосуддя вирішила задовольнити подання Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя - тимчасово, строком на три місяці, відсторонити суддю Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Гайду-Герасименко Олену Дмитрівну від здійснення правосуддя з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді та направленням до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації з питань застосування процесуального законодавства щодо розгляду справ позовного провадження та подальшим кваліфікаційним оцінюванням для підтвердження здатності здійснювати правосуддя у відповідному суді; доручити Національній школі суддів України забезпечити проходження суддею підвищення кваліфікації з метою подальшого кваліфікаційного оцінювання для підтвердження нею здатності здійснювати правосуддя у відповідному суді.

9. Відбулося виїзне засідання Консультативної ради голів судів при Вищій раді правосуддя

Головним партнером заходу виступив Україно-канадський проект підтримки судової реформи в Україні. Учасники засідання обговорили пропозиції до проекту Положення про Державну судову адміністрацію України, проекту Положення про територіальне управління Державної судової адміністрації України та проекту Порядку надання Радою суддів України методичної допомоги органам суддівського самоврядування та здійснення контролю за організацією роботи.

Если Вы где-либо заметили ошибку, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции
Комментариев (0) Оставьте Ваш комментарий
Поля, отмеченные * - обязательные для заполнения.
Осталось 500 символов
Введите число, изображенное
на картинке: *
 
Что дает регистрация в Национальном юридическом каталоге?

Что дает регистрация в Национальном юридическом каталоге Украины?

  1. Возможность максимально ярко представить уникальность своей компании или себя;
  2. Собственную веб-страницу без дополнительных затрат на хостинг;
  3. Шанс заявить о себе или расширить свое присутствие в Интернет-пространстве;
  4. Возможность лаконично, четко и без лишних слов спозиционировать свои услуги;
  5. Инновационный инструмент коммуникации с Вашими потенциальными клиентами.
КАЛЕНДАРЬ ЮРИСТА
Опрос